PROCULIN SOFT LENS, 360 ml Очи Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: PROCUL31 Категорија Ознака: Brand:

PROCULIN SOFT LENS, 360 ml

509 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Очи

Опис

PROCULIN SOFT LENS

Состав
Поликватерниум, хијалуронат,
PHMB 0,0002 %
Фармацевтска форма
Раствор
Дејство
Растворот за меки контактни леќи Proculin Soft Lens содржи натриум хијалуронат којшто го подобрува навлажнувањето на леќите и овозможува подобра подносливост при нивно носење, како резултат на вискозно-еластичните особини. Растворот ги хидрира леќите како резултат на нивното „задржување на водата“ не само после ставањето туку и во текот на целиот ден. На тој начин овозможува удобност при носењето леќи и ја намалува иритацијата и сувоста на очите. Препорачано за чувствителни очи.
Употреба
Повеќенаменски раствор наменет за чистење, за отстранување протеински депозити, за дезинфекција, за исплакнување, за чување на леќите, за полесно ставање на леќите и за навлажнување. За меки контактни леќи.
Пакување
Кутија со шише од 360 ml раствор, кутија за леќи и упатство за пациентот.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.