Pharmamed Hidratantna krema Хидратантна крема, 50 ml

217 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

8 in stock

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ
  • Additional information

Опис

Благодарение на добро избалансирана комбинација на најпрефинети масла од бадем и маслинка, со употреба на природен емулгатор на холестерол оваа крема ги поттикнува сопствените механизми на кожата за внатрешна хидратација и одржување на влажноста. Поради присувството на витамин Е оваа крема на природен начин го забавува процесот на стареење на кожата. Лица кои имаат масна кожа можат да ја користат и како ноќна крема. Идеална е и како подлога за шминка.

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија КАРГО Експрес.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за Карго експрес.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂

Additional information

Brands