Pharmamed Royal Jelly maticna mlijec i acerola  Royal jelly  матичен млеч и ацерола кеси, 10 Имунитет Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: MLEC11 Категории , Ознака: Brand:

Pharmamed Royal Jelly maticna mlijec i acerola Royal jelly матичен млеч и ацерола кеси, 10

546 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Имунитет, Матичен млеч

Опис

Royal Jelly или матичен млеч е највреден пчелин производ. Претставува концентрат од аминокиселини, витамини (Б5, Б6, Ц), минерали, ензими, елементи во траги и есенцијални масни киселини како што е 10 HDA, која се наоѓа само во матичниот млеч. Матичниот млеч поради присувството на имуноглобулини ја зголемува природната отпорност на организмот кон разни инфекции и заболувања. Содржи и 1000 мг на ацерола. Позитивно делува на зголемување на енергијата, општата состојба на организмот, јакнење на имунитетот, ја подобрува физичката подвижност и позитивно делува кај лица изложени на тежок физички и психички напор (памтење, учење, спорт).

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.