Pharmamed Osteovit K2 D3 Остеовит К2 Д3, 30 Витамин К Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: OSTEOV31 Категории , Ознака: Brand:

Pharmamed Osteovit K2 D3 Остеовит К2 Д3, 30

367 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Витамин К, Коски & Зглобови

Опис

Остеовит К2 Д3 таблетите се идеална комбинација за коски и зглобови. Наменети се превенција на остеопороза, како помош во терапија на остеопороза и остеопенија и за подобра функција на зглобовите. Состав: калциум (од калциум карбонат) 400 mg, магнезиум (од магнезиум оксид) 200 mg, цинк (од цинк сулфат монохидрат) 5 mg, витамин Д3 (холекалциферол) 7 mcg, витамин К2 (менакинон) 50 mcg. Витамините К2 И Д3 ја зголемуваат апсорпцијата на калциум и овозможуваат негово правилно искористување, подобро вградување во коската и спречување калцификација во зглобовите.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.