NOW B-1, 100 mg, 100 таблети Витамин Б Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW95 Категорија Brand:

NOW B-1, 100 mg, 100 таблети

NOW витамин B-1 е додаток во исхраната што го поддржува здравјето на нервниот систем и производството на енергија. Секоја таблета содржи 100 мг витамин Б-1, кој е вклучен во различни функции на телото. Земете 1 таблета дневно со оброк.

739 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Витамин Б

Опис

NOW B-1, 100 mg, 100 таблети

– Здравје на нервниот систем
– Поддржува производство на енергија
– здраво нервно ткиво
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– витамини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Витаминот Б-1, исто така, познато како тиамин, е член на семејството Б-витамин кој е природно пронајден во житни зрна, грав, ореви, јајца и месо.

Тиамин е вклучен во бројни функции на телото, вклучувајќи нервен систем и функционирање на мускулите, проток на електролити во и надвор од нервните и мускулните клетки, метаболизмот на јаглени хидрати и производството на хлороводородна киселина, што е неопходно за правилно варење.

Микрокристална целулоза, стеаринска киселина (извор на зеленчук) и магнезиум стеарат (извор на зеленчук).

Не се произведени со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving%Daily Value
Thiamin
(from Thiamin HCI) (Vitamin B-1)
100 mg8333%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.