Now sun-e 400, 268 mg (400 iu), 60 softgels Витамин Е Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW93 Категорија Brand:

Now sun-e 400, 268 mg (400 iu), 60 softgels

NOW Foods Sun-E 400 е додаток без соја, витамин Е, добиен од не-ГМО масло од сончоглед. Обезбедува антиоксидантна заштита, го поддржува здравјето на клетките, имунолошката функција и здрав васкуларен систем. Земете 1 Softgel на ден со оброк.

1,559 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Витамин Е

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Sun-E 400, 268 mg (400 IU), 60 меки капсули

– Заштита на антиоксиданс
– 268 мг (400 ИУ) Витамин Е
-Д-алфа токоферол од Без ГМО сончогледово масло
– Кошер – содржи желатин
– SUNE900
– додаток во исхраната
– Без ГМО
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

NOW® Sun-E ™ 400 е без соја, витамин Е добиен од зачуван идентитет (IP), Без ГМО масло од сончоглед.
– Витаминот Е е главен антиоксиданс растворлив во маснотии, кој е особено важен за одржување на здравјето на клетките со неутрализирање на слободните радикали формирани преку нормални метаболички процеси, како и преку изложеност на животната средина.
– Покрај своите антиоксидантни активности, витамин Е е исто така од витално значење за нормална имунолошка функција и за одржување на здрав васкуларен систем.

Капсула со софтгел [говеда желатин (без БСЕ), глицерин, вода] и масло од трици од ориз.
– Не е произведено со состојки со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба или школки.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 Softgel на ден со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Softgel
Amount Per Serving %Daily Value
Vitamin E
(as d-alpha tocopherol) (Sun E 900™) (from Non-GMO Sunflower Oil)
268 mg 1787%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.