Now l-lysine, 500 mg, 250 вег капсули Аминокиселини Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW54 Категорија Ознака: Brand:

Now l-lysine, 500 mg, 250 вег капсули

NOW L-лизин е фармацевтски стандард есенцијална аминокиселина која поддржува синтеза на колаген, здрава имунолошка функција и соодветна кардиоваскуларна функција. Тоа е додаток на вегетаријанска/веганска, кошер и не-ГМО диета. Земете 1 капсула 1 до 3 пати на ден.

821 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Аминокиселини

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW L-Lysine, 500 mg, 250 Вег капсули

– Суштинска аминокиселина
– Поддржува синтеза на колаген
– здрава имунолошка функција
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Амино киселини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

NOW ® l-лизин е фармацевтска оценка есенцијална аминокиселина.
Лизин е суштинска аминокиселина која мора да се добие преку диетата или преку дополнување.
Лизин е неопходна за производство на сите протеини во телото и е потребен за одржување на структурните протеини колаген и еластин, кои ги формираат сите сврзни ткива како што се кожата, тетивата и коската.
Лизин е исто така претходник на карнитин, кој е потребен за метаболизам на маснотии и производство на енергија.
Покрај тоа, лизин може да помогне во поддршка на здрав имунолошки систем и соодветна кардиоваскуларна функција.

Хипромелоза (целулоза капсула), стеаринска киселина (извор на зеленчук), микрокристална целулоза и брашно од ориз.
Не се произведени со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула 1 до 3 пати на ден.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving %Daily Value
L-Lysine (from 637 mg L-Lysine Hydrochloride) 500 mg **
**Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.