Now glucomannan kapsuli 575mg vegan, 180 Дијабет формулации Kiwi.mk
Share:
Deal

Now glucomannan kapsuli 575mg vegan, 180

NOW глукоманан е додаток во исхраната што поддржува здраво управување со тежината и нивото на холестерол. Добиен од корен Коњак, промовира редовност и чувство на ситост. Земете 3 капсули 1 до 2 пати на ден со вода пред оброк.

1,505 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Лаксативи & Мотилитет, Фибер (влакна), Дијабет формулации

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Glucomannan, 575 mg, 180 Вег капсули

– 575 мг – од корен Коњак
– Управување со здрава тежина
– Поддржува здраво ниво на холестерол веќе во здрав опсег
– Поддржува регуларност
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– дигестивен
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– Глукоманан е растворливо, масовно формирање на влакна добиени од корен Коњак (аморфофалус конџак) што може да помогне да се одржи регуларноста на цревата.
– Глукоманан исто така може да помогне да се одржи серумското ниво на липиди веќе во здравиот опсег.
– Покрај тоа, со промовирање на ситост (чувство на полнота), глукоманата може да биде удобен додаток на планот за управување со тежината што вклучува програма за здрава исхрана и вежбање.
– Хипромелоза (целулоза капсула), хидроксипропил целулоза, силикон диоксид, микрокристална целулоза и стеаринска киселина (извор на зеленчук).
– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Земете 3 капсули 1 до 2 пати на ден со најмалку 8 мл вода 30-45 минути пред оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 3 Veg Capsules
Servings Per Container: 60
Amount Per Serving % Daily Value
Calories†† 5
Total Carbohydrate 2 g <1%**
Dietary Fiber 2 g 7%**
Glucomannan (from Konjac Root) (Amorphophallus konjac) 1.725 g (1,725 mg)
** Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
†† Fiber is not digested, thus has no caloric effect.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.