NOW Ginkgo Biloba, 60 mg, 60 Вег капсули Мозок & Меморија Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW24 Категорија Ознаки: , , Brand:

NOW Ginkgo Biloba, 60 mg, 60 Вег капсули

NOW Ginkgo Biloba е додаток во исхраната што го поддржува здравјето на мозокот. Секоја капсула содржи 60 мг екстракт од Гинго Билоба, стандардизиран на 24% гинкофлавонгликозиди и 6% терпен лактони. Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден со храна.

821 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Мозок & Меморија

Опис

NOW Ginkgo Biloba, 60 mg, 60 Вег капсули

– го поддржува здравјето на мозокот
– Не -ГМО проект потврден
– 24% стандардизиран екстракт
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Ботаники/билки
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– NOW Екстрактот од Гингко Билоба е стандардизиран до Мин. 24% ginkgoflavonglycosides и 6% терпен лактони.
– Екстрактот доаѓа од лисјата на познатото дрво Гинко со својата динамична историја на населување на земјата со милиони години.
– Хипромелоза (целулоза капсула) и магнезиум стеарат (извор на зеленчук).
– Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден, по можност со храна.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving%Daily Value
Ginkgo Extract (Ginkgo biloba) (Leaf) (50:1 Standardized Extract, min. 24% Ginkgoflavonglycosides and 6% Terpene Lactones)60 mg**
Ginkgo Powder (Ginkgo biloba) (Leaf)200 mg**
** Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.