Now d-mannose, 500 mg, 120 вег капсули Уринарен тракт Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW20 Категорија Ознаки: , , Brand:

Now d-mannose, 500 mg, 120 вег капсули

NOW D-Mannose е додаток во исхраната што промовира здрав уринарен тракт и обвивка за мочниот меур. Тоа е шеќер што се јавува природно го чисти уринарниот тракт и се метаболизира во мали количини, што го прави безбеден за регулирање на шеќерот во крвта. Земете 3 капсули 1 до 3 пати на ден со вода или незасладен сок.

2,326 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Уринарен тракт

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW D-Mannose, 500 mg, 120 Вег капсули

– здрав уринарен тракт
– го чисти мочниот меур
– Потврден е Без ГМО проект
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Општо здравје
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Д-манозата е природно едноставен шеќер што вашето тело го користи за да помогне во чистење на уринарниот тракт и да се одржи здрава постава за мочниот меур.
– Се метаболизира само во мали количини, со вишок количини што брзо се излачуваат во урината, така што нема да се меша во здравата регулатива на шеќер во крвта.
– Клиничките студии покажаа дека, кога редовно се зема, Д-манозата промовира нормална функција на уринарниот тракт со чистење и одржување на здравјето на поставата на мочниот меур.

Хипромелоза (целулоза капсула), брашно од ориз, стеаринска киселина (извор на зеленчук), магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и силикон диоксид.
– Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 3 капсули 1 до 3 пати на ден.
– Земете со вода или незасладен сок, како што е незасладен сок од брусница.

Земете 3 капсули 1 до 3 пати на ден.
– Земете со вода или незасладен сок, како што е незасладен сок од брусница.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 3 Veg Capsules
Servings Per Container: 40
Amount Per Serving % Daily Value
Calories 5
Total Carbohydrate 1.5 g <1%**
Total Sugars 1.5 g
D-Mannose 1.5 g (1,500 mg)
** Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.