Now biotin, 1,000 mcg, 100 вег капсули Биотин Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW98 Категорија Ознака: Brand:

Now biotin, 1,000 mcg, 100 вег капсули

NOW биотин е додаток во исхраната што поддржува производство на енергија, метаболизам на аминокиселини и нормална имунолошка функција. Тоа е растворлив во вода витамин кој промовира здрава кожа и е погоден за вегетаријанци и вегани. Земете 1 капсула на ден со оброк.

739 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Биотин

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Biotin, 1,000 mcg, 100 Вег капсули

– производство на енергија
– го поддржува метаболизмот на аминокиселини
– промовира нормална имунолошка функција
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– витамини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Биотинот е витамин растворлив во вода неопходен за нормален раст и функција на телото.

– Биотинот функционира како клучен регулаторен елемент во глуконогенезата, синтезата на масни киселини и во метаболизмот на некои аминокиселини.
– Покрај својата улога во производството на енергија, биотинот ја подобрува синтезата на одредени протеини.
– Покрај тоа, биотинот промовира здрава функција на имунолошкиот систем и игра клучна улога во здравјето на кожата.

Брашно од ориз, хипромелоза (целулоза капсула), аскорбил палмитат и силикон диоксид.

– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула на ден со оброк.

Земете 1 капсула на ден со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving % Daily Value
Biotin 1 mg (1,000 mcg) 3333%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.