Mapez спреј за комарци на природна база, 100 ml Инсекти & Комарци Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: MAPEZS01 Категорија Ознака: Brand:

Mapez спреј за комарци на природна база, 100 ml

493 ден

Нема на залиха

Категории: Инсекти & Комарци

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Mapez 100 ml

Природна и безбедна заштита на децата од комарци и други инсекти од првите денови од животот!

Дејство:

Спреј Мапез е мешавина од нетоксични, неиритирачки, ефективни, природни екстракти погодни за употреба кај најмалите деца од првите денови од животот.

Има мирис од природно потекло што е пријатен за децата и возрасните, а непријатен за инсектите.
Се нанесува на кожата, формира бариера што ги одбива комарците, мувите и другите инсекти. Мапез не е мрсна, не остава дамки и ја навлажнува кожата.

Состав (етерични масла):

Rose geranijum ( Pelargonijum graveolens) – Здравец
Citronela ( Cymbopogon nardus ) – Лимонска трева
Lavanda ( Lavandula angustifolia )
Litsea ( Litsea cubeba ) – May Chang
Nana ( Mentha piperita)
Ulje Slatkog badema ( Prunus amygdalus dulcis oil )

Начин на примена:

Се применува на изложени делови од телото раце, нозе, врат и лице (чело, образи). Повторете ја постапката кога ефектот ќе ослабне. Избегнувајте очи, уста, мукозни мембрани.

Забелешка:

Не содржи алкохол. Мапез е безбеден и нетоксичен.

Пакување: 100мл

HYDROEGNATED ETHYLHEXYL OLIVATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, DICAPRYLYL ETHER, OCTYLDODECYL MYRISTATE, HYDROGENATED OLIVE OIL UNSAPONIFIALBLES, CYMBOPOGON NARDUS OIL, PELARGONIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL , MHENTA PIPERITA OIL, LISTEA CUBEA FRUIT OIL, LECITHIN, TOCOPHEROL, CITRAL, TOCOPHERYL ACETATE, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL, EUGENOL, ASCORBYL PALMITATE, FARNESOL, COUMARIN.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.