Pharmamed herbifit hederin sirup хербифит хедерин сируп, 100 ml Кашлица Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: HERBIV24 Категорија Ознака: Brand:

Pharmamed herbifit hederin sirup хербифит хедерин сируп, 100 ml

 

210 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Кашлица

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Hederin сирупот се користи за ублажување на тегоби на хроничните инфламаторни болести на бронхиите и акутни воспаленија на респираторниот тракт кои се пропратени со кашлица. Содржи сув екстракт од лист од бршлен кој содржи 4-5% тритерпенски сапонини од кои хедеракозид Ц и алфа хедерин кои помагаат при искашлување и релаксација на бронхијалната мускулатура. Истовремено со релаксација на бронхијалната мускулатура ја смирува кашлицата. Листот од бршлен спаѓа во групата на рефлексни растителни експекторанси.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.