Gengigel раствор, 150мл Течност за Уста Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: GENGIG21 Категорија Ознака: Brand:

Gengigel раствор, 150мл

 

785 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Течност за Уста

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Gengigel во облик на раствор за испирање на усната шуплина погоден е за зачувување на здравјето на усната шуплина, затоа се препорачува да се употребува како дел од секојдневната хигиена на усната шуплина. Ефикасна, практична и безбедна вода за уста која делува рамномерно на целата површина на усната слузница.


Опширен опис:
Gengigel во облик на раствор е прва помош кај:
воспалени и отечени непца, непца кои крварат
продлабочени џебови во непцата
оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати
иритирани ткива во устата заради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези

Начин на употреба
Испирајте 1-2 минути, повеќе пати на ден.
Пакување
ГЕНГИГЕЛ® / GENGIGEL® Раствор за промивање уста: 150ml шише.

Состав
Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.