Doppelherz Collagen Beauty + Biotin + Acai + Zinc Колаген, Биотин, Акаи и Цинк за убавина ампули, 30

2,650 ден

 

8 in stock

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ

Опис

За да се задржи младоста и женственоста, кожата има потреба од соодветна грижа и внесување на колагенски пептиди, како најмодерен пристап во сите области на современата медицина.
Сврзното ткиво се состои од 80 проценти колаген кој обезбедува цврстина и еластичност во средниот дел на кожата, дермисот.
Како што старееме, нашата кожа станува потенка бидејќи количината на колагенот и еластичноста на кожата се намалуваат.
За првпат на нашиот пазар го издвојуваме токму колагенот од најдобриот германски бренд Collagen Beauty, уникатен во комбинацијата на колагенски пептиди, екстракт од Акаи бобинки, витамини, минерали и микроелементи за мека, еластична и убава кожа.
Collagen Beauty содржи витамин Ц кој придонесува за формирање на колаген за нормална функција на кожата.
Витамин А, цинк и биотин придонесуваат за одржување на нормална кожа. Бакар придонесува за нормална пигментација на кожата и одржување несврзно ткиво, витамин Е помага во заштита на клетките од оксидативен стрес.

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија ELS пошта.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за ELS пошта.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂