BIMUNAL IMUNO SIRUP, 300 ml Витамин Ц & Имунитет Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: BIMUNA17 Категории , Ознака: Brand:

BIMUNAL IMUNO SIRUP, 300 ml

908 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Имунитет, Витамин Ц & Имунитет

Опис

Сирупот Bimunal Imuno е со единствен, ПРИРОДЕН состав кој е наменет за зајкнување на имунитетот!

Bimunal Imuno содржи екстракт од плод од црн бозел, со значајно голема количина – 100 mg во препорачана дневна доза.
Бозел со својот механизам на дејство, може да помогне во спречувањето на врзување на вирусот за клетките, навлегувањето на вирусот во клетката и неговото понатамошно ширење и размножување во организмот. Бозелот поседува и имуностимулирачко дејство.

Bimunal Imuno содржи баобаб, овошје со единствен нутритивен состав!
Плодот на Баобаб е исклучително богат со витамини (посебно витамин Ц, Б3 и Б6), минерали (железо, калциум, магнезиум, калиум) растителни влакна и есенцијални киселини. Содржи дури шест пати повеќе витамин Ц од еден портокал, два пати повеќе калциум од млеко и повеќе железо од било која друга намирница.

Баобаб, поради својот исклучителен нутритивен состав го зајакнува имунитетот на децата и придонесува за подобрување на функцијата на имунолошкиот систем на детето.

КАКО BIMUNAL IMUNO ДЕЈСТВУВА НА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ?

Екстрактот од плод на црн бозел влијае на стимулацијата и зајакнувањето на имунолошкиот систем на повеќе нивоа. Докажано е дека компонентите од екстрактот од плодот на бозел:

–го блокираат врзувањето на вирусите за рецепторите на клетката и спречуваат навлегување на вирусите во клетката

–спречуваат размножување на вирусот во клетката и негово понатамошно ширење во организмот.

–поседуваат имуностимулирачко дејство.

Баобаб е овошје, со единствен нутритивен состав!
Баобаб e афричко дрво кое уште се нарекува „дрво на животот“. Плодот на баобаб е богат со витамини (посебно витамин Ц, Б3 i Б6), минерали (железо, калциум, магнезиум, калиум) растителни влакна и есенцијални киселини. Содржи дури шест пати повеќе витамин Ц од еден портокал, два пати повеќе калциум од млеко и повеќе железо од било која друга намирница.

Благодарение на исклучително силно, здружено (синергистичко) имуностимулаторно, антивирусно и антиоксидативно дејство, BIMUNAL IMUNO for you!:

Го зајакнува имунолошкиот систем на детето и ја зајакнува одбранбената способност на организмот
Штити во периодот на респираторни инфекции, од настинка и грип, особено кога децата тргнуваат во градинки или училишта.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.