Becutan kids vits мултиомега-3, сируп со вкус на овошје, 250 ml Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: BECUVI18 Категории , , Ознака: Brand:

Becutan kids vits мултиомега-3, сируп со вкус на овошје, 250 ml

 

730 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Здравје, Омега, Бебе & Деца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Состав
Производот содржи комбинација на рибини масла богати со омега-3 масни киселини (DHA и EPA), витамини и минерали (витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, биотин, фолна киселина, нијацин, пантотенска киселина, витамин Д, витамин К, цинк, јод).

Фармацевтска форма
Сируп.

Дејство
Намената на сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 е да ја збогати детската исхрана со омега-3 масни киселини и со есенцијални витамини и минерали коишто го поддржуваат интелектуалниот развој на децата.
ДХА (докозахексаноична киселина) придонесува за одржување нормална мозочна функција.
Цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
Јодот, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б6, витаминот Б12 и биотинот придонесуваат за нормална функција на нервниот систем.
Витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б12, фолната киселина и пантотенската киселина придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
ДХА, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.

Употреба
Производот е наменет за перорална употреба.
Препорачана дневна доза:
Деца од 1 до 3 години: 1 кафена лажичка (5 ml).
Деца над 4 години: 2 кафени лажички (10 ml).
Да се протресе пред употреба.
По отворањето сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 треба да се чува во фрижидер.
Да се употреби во рок од 60 дена по првото отворање.

Пакување
Картонската кутија содржи шише од 250 ml, упатство за употреба и лажичка за одмерување.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.