Urterkam NORDIC BERRIES / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ – 250 МЛ.

475 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ

Опис

Исполнет со витамини од волчји трн, боровинка, брусница и шипинка во комбинација со хиалуронска киселина ја храни косата и нуди одлична хидратација. Органската алое вера и глицеринот помагаат при ревитализација на косата.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT *, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT *,SODIUM HYALURONATE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, SODIUM HYDROXIDE, LIMONENE, LINALOOL.

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија ELS пошта.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за ELS пошта.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂