Urterkam NORDIC BERRIES / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ – 250 МЛ.

450 ден

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ

Опис

Исполнет со витамини и антиоксиданти од волчји трн, боровинка, брусница и шипинка во комбинација со хиалуронска киселина ја храни кожата и нуди одлична хидратација. Eкстрактот од кора од врба помага при ревитализација на балансот на кожата и го подобрува и зголемува ефектот на останатите состојки.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DIGLYCERIN, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT *, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT *, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, LACTIC ACID, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија КАРГО Експрес.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за Карго експрес.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂