Urterkam GREEN MATCHA / ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) – 250 МЛ.

465 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ

Опис

Изработен од екстракт од Јапонска зелена мача(антиоксидант), хиалуронска киселина и екстракт од микроалги(против загадување). Помага при отстранување на нечистотии, масла, препарати за коса и штетните честички од загадувањето кои се наоѓаат на вашиот скалп и коса.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, GLYCERYL OLEATE, HYDROLYZED ALGIN, PHENETHYL ALCOHOL, SUCROSE, CAMELLIA SINENSIS LEAF*, LYSOLECITHIN, CITRUS AURANTIFOLIA OIL*, PARFUM, COCO-CAPRYLATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID,SODIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија ELS пошта.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за ELS пошта.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂