NOW AlphaSorb-C 500, 180 Вег капсули Антиоксиданси Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW28 Категорија Ознака: Brand:

NOW AlphaSorb-C 500, 180 Вег капсули

NOW Alphasorb-C 500 е висококвалитетен додаток на витамин Ц кој обезбедува антиоксидантна заштита за клетките на телото. Вклучува трепонска киселина и алфа липоична киселина за подобрување на апсорпцијата и користењето на витамин Ц. Земете 1 капсула 1 до 3 пати на ден со храна.

890 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Антиоксиданси

Опис

NOW AlphaSorb-C 500, 180 Вег капсули

– Заштита на антиоксиданс
– Подобрена е треничка киселина и алфа липоична киселина
– Бафериран, биорасположен витамин Ц
– Транспорт C-Plus®
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Без ГМО
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Витаминот Ц е најпознат како антиоксиданс кој може да ги заштити клетките на телото и молекулите од оштетување од слободни радикали.

NOW ® Alphasorb-C® вклучува транспорт C-Plus®, трговска марка комбинација на трејонска киселина подобрена, тампонирана (не-ацидија) калциум аскорбат со алфа липоична киселина.

Треонска киселина е метаболит на витамин Ц за кој се покажа дека го подобрува клеточното внесување на витамин Ц.

Алфа липоична киселина функционира како слободен радикален чистач што може да помогне во регенерираниот витамин Ц во организмот и може да го подобри неговото искористување.

Со оваа уникатна формула, NOW создаде добро апсорбиран и високо биолошки достапен додаток на витамин Ц.

Состојки: целулоза (капсула), целулоза во прав, стеаринска киселина (извор на зеленчук), магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и силика.

Не се произведени со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Доза: Земете 1 капсула 1 до 3 пати на ден, по можност со храна.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving%Daily Value
Vitamin C (from Threonic Acid Enhanced Buffered Calcium Ascorbate)500 mg556%
Calcium (from Buffered Calcium Ascorbate)60 mg5%
Transport C-Plus® (Trademarked blend of Threonic Acid Enhanced Buffered Calcium Ascorbate and Alpha Lipoic Acid)650 mg
Alpha Lipoic Acid40 mg
Citrus Bioflavonoid Complex100 mg
Acerola Powder (Malpighia punicifolia) (Fruit)25 mg
Rose Hips Powder (Rosa canina) (Fruit)25 mg
Rutin Powder (Sophora japonica) (Flower Bud)25 mg
† Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.