Medela Contact Nipple Shields  – Контактни штитови за брадавки големини M и S Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Medela Contact Nipple Shields – Контактни штитови за брадавки големини M и S

920 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Нега на гради, Бебе & Деца, Доење & Акцесоари, Цуцли & Гуми

Опис

Contact Nipple Shields – силиконски брадавки S/M

Имате проблем со зарамнети, вовлечени, болни или испукани брадавици?

Силиконските брадавици на Медела ќе Ви овозможат да го доите вашето бебе и покрај овие проблеми. Специјално дизајниран облик за контакт на бебето со природниот мирис на кожата на мајката. Достапни во пар во заштитна кутија, две rолемини.

Начин на употреба: Измијте ги рацете со сапун и вода, исчистете ја градата и околниот дел. Навлажнете ја силиконската брадавка со вода да се залепи добро на градата.Притиснете го врвот така што тој да дојде скоро наопаку завртен и фатете ги крилцата на брадавката. Покријте ги дупчињата со средниот прст и поставете ја над вашата брадавица. Отворениот дел треба да е свртен кон носето на бебето. Проценете ја големината на вашата брадавица така што сил. б. да легнува удобно, а брадавицата лесно да се смести во шуплината без притискање.

Состав: силикон

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A). Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето.

Види колекции:

Со новата PersonalFit Flex инка мајките ќе имаат сосема ново искуство на измолзување кое може да се прилагоди на индивуални потреби. Повеќе млеко и удобност, тестирано од мајките.

Нов дизајн благодарение на тимот на научници и мајки кои дојат, оваа инка може да се адаптира на формата на градата за повеќе удобност и ефикасност и да го засили протокот на млеко со што ќе спречи притискање на млечните канали. Овална форма која може да се ротира за 360с, со мек, мазен и флексибилен раб. Резултат? Многу удобно и ефикасно измолзување, обликувано според вашата форма.

Пумпите на Медела се дизајнирани да го направат доењето полесно, и да можете да го доите бебето што подолго со вашето мајчино млеко
.
Начин на употреба: Задолжително прочитајте го Упатството за употреба.

Состав: пластика.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Види колекции:

Производител: Medela AG
Увозник: Bi-MEK

За повеќе информации за препораката на Светската здравствена организација за времетраењето на доењето, посетете ја страницата  www.medela.com/who


Производител: Medela AG
Увозник: Bi-MEK

За повеќе информации за препораката на Светската здравствена организација за времетраењето на доењето, посетете ја страницата  www.medela.com/who

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.