JAMIESON NEM® NATURAL EGGSHELL MEMBRANE, 30 Коски & Зглобови Kiwi.mk
Share:
Deal

JAMIESON NEM® NATURAL EGGSHELL MEMBRANE, 30

1,100 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Препарати за болка, Коски & Зглобови

Опис

Бенефит

  • Helps to rapidly relieve joint pain and stiffness in just 7 days
  • 500mg of Natural Eggshell Membrane (NEM®)
  • Just 1 capsule per day

JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE) е производ кој:

Помага за брзо ослободување од болката и вкочанетоста во зглобовите во рок од 7-10 дена*
JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE) ja содржи патентираната и докажана состојка NEM®. Истражувања покажале дека земањето на само 500 mg дневно од оваа состојка, значително ја намалува болката и вкочанетоста во зглобовите, што придонесува за нивно подобро здравје.

*Индивидуалните резултати може да варираат.

JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE)

Состав:
1 капсула содржи:
Природна мембрана од лушпа на јајце (NEM®).500 mg
(Galllus gallus domesticus, делумно хидролизирана мембрана од лушпа на јајце)
НЕ СОДРЖИ глутен и лактоза.

Начин на употреба – возрасни:
1 капсула во текот на едно деноноќие.

Пакување:
Пакување со 30 капсули.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.