Hartikol капсули x 30 бр Срце & Циркулација Kiwi.mk
Share:
Deal

Hartikol капсули x 30 бр

 

702 ден

Нема на залиха

Категории: Срце & Циркулација

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Природно и успешно решение за покачен холестерол и триглицериди со само една капсула на ден!!!

Препорачаната дневна доза е 1 капсула која содржи:

1) Сув екстракт од ферментиран црвен ориз (Monascus purpureus)  335 mg  – од што monakolin K                                                                        10 mg (100% RDA*)

2) Сув екстракт од  лист од артичока (Cynara scolymus L.);   155 mg

  • Пакувањето содржи 30 капсули што одговара на едномесечна терапија.

1) Клучни предности:

А) Комплетно природен производ

Б) Единствен производ на пазарот кој покрај екстракт од црвен ориз содржи и екстракт од лист од артичока што му овозможува уште подобро дејство:

Mонаколините од црвениот ориз успешно ја намалуваат концентрацијата на холестеролот и триглицеридите во крвта на пациентот

 Артичоката го намалува нивото на холестерол и триглицеридите во крвта на пациентот и има поволен ефект на работата на црниот дроб и жолчката.

2) За кого е наменет: 

А) Пациенти кои бараат решение за покачен холестерол

Б) Пациенти кои не поднесуваат статини

В) Пациенти кои користат статини но сакаат нешто природно

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.