Avene Hydrance Optimale LÉGÈRE, 40мл

1,193 ден

Длабинска и долготрајна хидратација.За нормална и мешовито осетлива кожа.

Out of stock

НЕМА НА ЗАЛИХА ВО МОМЕНТОТ! Внеси email адреса, ќе те известиме за нова залиха

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ

Опис

Длабинска и долготрајна хидратација.За нормална и мешовито осетлива кожа.

Предности

Хидратизира* – комплекс од lipomucin-meiboserin има моментална и двојно дејство; обезбедува долготрајна хидратација и заштита од дехидратација.

Матира – Благодарение на уникатниот систем на микрокапсули, го матира несаканиот сјај и овозможува стабилност на шмиката.

Смирува – Avène термална вода смирува, делува противвоспалително и стварна моментално чувство на смиереност на кожата

* горните слоеви на кожата

За кого е наменета?

Avène Hydrance Optimale Legere кремата е наменета за нормална до мешовит тип на кожа.
Начин на употреба

Нанесувајте наутро или навечер на чиста и сува кожа. Наутро може да нанесете и/или Avène Hydrance Optimale UV Legere крема (SPF 20).

– Испитано на 66 корисници со нормлана до мешовито чувствителна кожа.
– 95% од испитаниците приметија дека нивната кожа е помека и многу подобро хидратизирана само после 5 дена на примена.
– 90% од испитаниците ја пофалија едноставната примена, брзото впивање и лесната текстура.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL) CYCLOMETHICONE SUCROSE STEARATE GLYCERIN BUTYLENE GLYCOL SUCROSE DISTEARATE POLYMETHYL METHACRYLATE BENZOIC ACID BETA-SITOSTEROL BHT CARBOMER CHLORPHENESIN DISODIUM EDTA FRAGRANCE (PARFUM) GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT) HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES LECITHIN PEG-32 PEG-400 PHENOXYETHANOL POLOXAMER 188 SODIUM CHONDROITIN SULFATE SODIUM HYDROXIDE

Kiwi.mk ги испорачува вашите производи до врата! Уредно и ефикасно без да ви биде вам дополнителна обврска. Испораката во Скопје ја вршиме ние со нашите брзи  доставувачи, додека испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија КАРГО Експрес.

Колку чини достава? 

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ, испораката во Скопје чини 45 денари, додека пак испорака вон Скопје чини 100 денари за Карго експрес.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје: испораката се реализира истиот ден, доколку нарачката е направена до 10 часот, и следниот ден доколку нарачката е направена по 10ч.

Надвор од Скопје: нарачките се испорачуваат по карго истиот ден доколку нарачката е направена до 10 часот,  тоа значи дека следниот ден ќе ви биде доставена на врата. Нарачките по 10 ч ги испорачуваме следниот ден по карго. Тоа значи дека ќе ја добиете ден потоа. Не вршиме достава во недела и на државни празници.

Контакт

За прашања кликни на  info@kiwi.mk или на месенџер кликни тука  ТУКА

🙂 одговараме на сите прашања