Avene Cold Cream Ултра Богат Гел за Миење, 400мл

810 ден

Cold Cream ултра богат гел за миење е наменет за сува кожа и лице и тело.

Out of stock

НЕМА НА ЗАЛИХА ВО МОМЕНТОТ! Внеси email адреса, ќе те известиме за нова залиха

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ

Опис

Cold Cream ултра богат гел за миење е наменет за сува кожа и лице и тело.

ЧИСТИ
Без сапун, гел со кремаста структура, нежно ја чисти чуствтителната коќа.

ЗАШТИТУВА
Остава благ заштитен слој на кожата.

СМИРУВА

Avène термална вода смирува, делува анти-иритатитвно и остава моментално чувство на пријатност и вашата кожа.

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). DISODIUM COCOAMPHODIACETATE. SODIUM COCOYL ISETHIONATE. COCAMIDE MIPA. GLYCERIN. SODIUM CHLORIDE. PEG-7 GLYCERYL COCOATE. ACRYLATES COPOLYMER. COCO-GLUCOSIDE. BEESWAX (CERA ALBA). CETYL ALCOHOL. CITRIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL STEARATE. GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE. MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). PHENOXYETHANOL. POTASSIUM SORBATE. SODIUM HYDROXIDE.

Kiwi.mk ги испорачува вашите производи до врата! Уредно и ефикасно без да ви биде вам дополнителна обврска. Испораката во Скопје ја вршиме ние со нашите брзи  доставувачи, додека испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија КАРГО Експрес.

Колку чини достава? 

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ, испораката во Скопје чини 45 денари, додека пак испорака вон Скопје чини 100 денари за Карго експрес.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје: испораката се реализира истиот ден, доколку нарачката е направена до 10 часот, и следниот ден доколку нарачката е направена по 10ч.

Надвор од Скопје: нарачките се испорачуваат по карго истиот ден доколку нарачката е направена до 10 часот,  тоа значи дека следниот ден ќе ви биде доставена на врата. Нарачките по 10 ч ги испорачуваме следниот ден по карго. Тоа значи дека ќе ја добиете ден потоа. Не вршиме достава во недела и на државни празници.

Контакт

За прашања кликни на  info@kiwi.mk или на месенџер кликни тука  ТУКА

🙂 одговараме на сите прашања