Staff Picks

4U Pharmа SPIRANTO PATCH, лепенки за деконгестија на нос, 5

,

350 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

21 in stock

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ
  • Additional information

Опис

SPIRANTO for you!

  • Го ослободува носот и го спречува течењето на носот
  • Го олеснува дишењето
  • Овозможува комфорна употреба, активен е 8 часа – го покрива периодот во текот на ноќта

Фластерот Spiranto е потполно природен и безбеден препарат кој содржи единствена комбинација на етерични масла од еукалиптус, нане и лаванда.

Наменет е за инхалација за време на вирусни инфекции, па носињата на децата дишат слободно!

Етеричните масла од еукалиптус, нане и лаванда се исклучително лековити и делотворни! Дејствуваат така што лесно испаруваат и го ослободуваат носот, го спречуваат течењето на носот, го олеснуваат дишењето и ја намалуваат кашлицата.

Spiranto фластерот има голема предност во однос на другите инхалациони масти, бидејќи не се нанесува директно на кожата. Тој се лепи на пижамите – не предизвикува алергиски реакции! Дополнително не содржи ментол и камфор, кои може да бидат потенцијално
штетни за детето!

Spiranto фластерот дејствува речиси цела ноќ – активен е 8 часа! Бидете безгрижни во текот на ноќта! Вашето дете ќе дише нормално со природен инхалатор, нема да има кашлица и ќе има мирен и спокоен сон!

SPIRANTO – ПРИРОДЕН ИНХАЛАТОР ЗА НОСИЊА КОИ ДИШАТ

Spiranto е потполно природен препарат, наменет за инхалација кај инфекции на горните респираторни патишта.

Содржи етерични масла од еукалиптус, нане и лаванда, познати по своите исклучително лековити својства.

https://www.4upharma.com/производи/деца/spiranto-for-you-2.html

https://kiwi.mk/brand/4u-pharma/

https://kiwi.mk/brand/spiranto/

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија КАРГО Експрес.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за Карго експрес.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂

Additional information

Brands