1+1 гратис акција – becutan kids vits мултиимуно Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

1+1 гратис акција – becutan kids vits мултиимуно

1+1 ГРАТИС АКЦИЈА. Регуларна цена на едно парче од овој производ е 352 денари.

352 ден

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Состав
Производот е формулиран како кесичка со две одделни прегради, при што секоја од нив содржи посебен прашок за растворање. Во едната преграда се наоѓа прашокот што содржи витамини и минерали (витамин Ц, витамин Е, витамин А, витамин Д, витамин ПП, пантотенска киселина, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, биотин, фолна киселина, цинк, јод, калциум, бета-каротен), додека во другата преграда се наоѓа прашокот што содржи пробиотик (Lactobacillus rhamnosus GG).

Фармацевтска форма
Прашок за растворање.

Дејство
Прашокот за растворање Becutan KIDS VITS Мултиимуно придонесува за подигнување и одржување на имунитетот кај детската популација.
Витаминот Ц, витаминот А, витаминот Д, витаминот Б6, фолната киселина и цинкот придонесуваат за одржување нормална функција на имунолошкиот систем.
Витаминот Ц, витаминот Е и цинкот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот Ц, пантотенската киселина, витаминот Б6, нијацинот и фолната киселина придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
rhamnosus GG придонесува за одржување на рамнотежата на цревната микрофлора.

Употреба
Производот е наменет за перорална употреба.
Препорачана дневна доза:
Деца од 1 до 3 години: 1 кесичка на ден.
Деца над 4 години: 1 – 2 кесички на ден.
Содржината од една кесичка се раствора во вода или во друга течност со собна температура (млеко, сок или јогурт).

Пакување
Картонската кутија содржи 14 кесички и упатство за употреба.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.