Вести | TIME.mk

TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комисија за заразни болести предлага полициски час од 19 часот во сабота, до вторник до 5 часот наутро

Press24 - тукушто објавено

Полицискиот час да трае од 19 часот во сабота, па до вторник, до 5 утрината. Ова е предлогот на Комисијата за заразни болести кој е доставен до Владата, неофицијално дознава Сител. Засега дилемата е дали полицискиот час да започне од 14 часот во ...

Предлог за нов викенд под клуч: „Полициски час“ од сабота попладне до вторник наутро

Нова ТВ

Празничен карантин од сабота во 19 часот до вторник до 5 часот, предлага Комисијата

+инфо

Полициски час од 19 часот во сабота, до вторник до 5 часот наутро, предлага Комисијата за заразни болести

Сител

Карантин од 58 часа за продолжениот празничен викенд?!

ТВ21

Полицискиот час викендов ќе започнува во сабота од 19 часот и ќе трае до вторник до пет часот наутро?!

ММС

Повторно во карантин: Полициски час од 58 часа за време на продолжениот викенд?

Точка

Курир Кумановски м. Локално Курир 365 Фактор МКД Фактор

65 поврзани вести »

ДИК на средба со Комисијата за заразни болести

Алсат-М - пред: 27 мин

Членовите на ДИК денеска се состанале со Комисијата за заразни болести од која побарале повеќе детали за протоколите за спроведување на мерките за заштита и давање на потребните заштитни материјали за спроведување на изборите.

Извештај на Комисијата за заразни болести: Епидемијата е во фаза под контрола

Нова ТВ

Набљудувачите спремни за избори ако кажат здравствените власти

Р.С.Европа

Спасовски: Ги добивме одговорите од сите три институции, очекуваат датум за избори

Телма

Канал5 Курир Граѓански збор Локално Локално Опсервер Курир Expres

50 поврзани вести »
Македонија »

110 смртни случаи - настрадаа и млади, просечната возраст на тие кои ги изгубивме е над 60 години

Фактор - пред: 20 мин

Во изминатото деноноќие како последица на компликации од Ковид-19 починаа четири лица. Тројца се над 65 години, а еден пациент имал само 41 година. Во земјава досега од болеста починаа 110 луѓе, но според статистиката на Институтот за јавно здравје, ...

Во Струмица евидентиран првиот позитивен на Ковид-19

Сител

Убава вест: Оздравени уште 16 пациенти од корона вирусот, вкупно 1.367

еМагазин

CivilMedia Frontline Panika.be Слободен Печат Локално еМагазин Фактор еМагазин

173 поврзани вести »

Испитите и колоквиумите на факултетите може да се организираат електронски, но не и со физичко присуство

А1 On - тукушто објавено

Факултетите не смеат да организираат испити и колоквиуми со физичко присуство, вели министерот Арбер Адеми, потенцирајќи дека уредбата на Владата која е донесена на почетокот од пандемијата и вонредната состојба, останува во сила.

Се откажува Државна матура, а се закажува испитна сесија со физичко присуство – Здравјето на едните е побитно од другите?

Нетпрес

УКЛО-Битола за студентите овозможи испитни сесии со продолжени рокови

Опсервер

Сител Радио МОФ Алсат-М Сител Факултети 4NEWS Курир Нетпрес

13 поврзани вести »
Економија »

РКЕ: За 37 отсто се намалува приклучокот на парно

Макфакс - пред: 39 мин

За 37 отсто се намалува надоместокот за приклучување на системот за дистрибуција на топлинска енергија – ова е една од главните измени во Мрежните правила за дистрибуција на топлинска енергија кои ги одобри Регулаторната комисија за енергетика и ...

Цената за приклучок на парно греење е намалена за 37 проценти

Бизнис Вести

РКЕ ја намали цената за приклучок на парно за новите згради

Фактор

Денешен 24 Вести А1 On Канал5 iPortal Опсервер +инфо Република

22 поврзани вести »

Синдикатот на угостители бара бенефициран стаж, платени празници, викенди, прекувремена работа за работниците во ...

А1 On - пред: 2 часа

Синдикатот за угостителство и туризам бара од Владата да им се овозможи бенефициран стаж, бидејќи, се изложени на физички напор и работат во секакви услови. Тие бараат да им се овозможат правата за платен годишен одмор, но и да бидат пријавени на ...

Угостителските работници бараат да бидат пријавени со полно работно време, К-15 и бенифициран стаж

Либертас

Синдикатите и Хелсиншки бараат измени во третиот пакет економски мерки

Сител

Денар Телма Сител Мета Вечер Опсервер Фактор А1 On

44 поврзани вести »
Балкан »

Во Хрватска парламентарни избори на 5 јули

Макфакс - тукушто објавено

Изборите за новиот хрватски парламент ќе се одржат на почетокот на јули, соопшти претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ. „Изборите за десеттиот парламентарен состав од независноста во Хрватска ќе се одржат во недела, на 5 јули, а во странство и ...

Парламентарни избори во Хрватска на 5 јули

Сител

И во вонредна состојба правната држава мора да функционира

Н.Македонија

Deutsche Welle Слободен Печат Либертас Сакам да кажам Сител ТВ21 MakPress А1 On

27 поврзани вести »

Почесто миење раце, физичка дистанца и без ракување

Н.Македонија - пред: 36 мин

Врвот на заразата со ковид-19 во земјава, барем според тврдењата на здравствените власти, помина при крајот на април, така што сега сè погласни се најавите за можно олабавување на рестриктивните мерки.

Кипарската влада даде зелено светло за втората фаза на олабавување на рестриктивните мерки

24Инфо

Унгарската влада реши да ги олабави мерките и во Будимпешта

Алфа

Опсервер Курир А1 On +инфо MakPress

8 поврзани вести »

Вучиќ и Иринеј: Состојбата со црквата и народот во Црна Гора е потешка од кога било во историјата

Сител - пред: 18 мин

Српскиот патријарх Иринеј по состанокот со претседателот Александар Вучиќ, изјави дека „ситуацијата на српскиот народ и на српската црква во Црна Гора е потешка од кога било во историјата и дека такво нешто не се случило ни за време на Отоманската ...

Вучиќ за случувањата во Црна Гора: Целта е српскиот народ да исчезне таму за 10 години

Локално

Владиката Амфилохије – Ѓукановиќ проповеда сатанска црква

Р.С.Европа

Магазин Слободен Печат Макфакс Локално Опсервер +инфо А1 On 24Инфо

33 поврзани вести »
Свет »

Од денешните 11 заразени во Скопје најмногу се од Сарај, Чаир и Бутел

Фокус - тукушто објавено

Во изминатите 24 часа регистрирани се 19 нови случаи на Ковид-19 во земјава од вкупно направени 512 тестирања, информира Министерството за здравство. По градови новите случаи се откриени во Скопје – 11, Куманово – 2, Прилеп – 1, Тетово – 1, Велес – ...

Трамп вика 1,5 милиони американски случаи на коронавирус се „почесна значка“ на тестирањето (ВИДЕО)

МКД

Активни се 381 случај на ковид-19, најмногу во Скопје, па во Тетово

360 степени

Макфакс Макфакс Сител Алсат-М Фокус 360 степени Слободен Печат Опсервер

302 поврзани вести »

Бразил на праг на голема катастрофа, КОРОНА ВИРУСОТ во стампедо

Пулс24 - пред: 58 мин

Најлош ден од почетокот на пандемијата во Бразил. Изминатите 24 часа драматично се зголеми бројот на случаи. И тоа за 17.408, а пријавени се рекордни 1179 смртни случаи. Со ова од почетокот на пандемијата Бразил има 271.628 заразени и 17.971 ...

Најлош ден во Бразил од почетокот на пандемијата, експертите предупредуваат дека следува уште полоша состојба

Макфакс

Познати личности водат ризични игри со хлорокин

Deutsche Welle

Сакам да кажам Слободен Печат Deutsche Welle Макфакс МКД Н.Македонија 24Инфо Точка

11 поврзани вести »

ЕУ ги забрани цигарите со ментол

Нетпрес - тукушто објавено

Во Европската унија во средата стапи на сила забраната за цигарите со ментол, во рамките на продолжените напори да се обесхрабрат младите луѓе да почнат да пушат. Забраната за ароматизираните цигари и тутунски производи стапи на сила во 2016 година, ...

ЕУ ги забрани цигарите со ментол

Кајгана

Европската Унија ги забрани цигарите со ментол

Макфакс

Порта Точка Frontline Локално

7 поврзани вести »

Скопје »

Отворена сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 Октомври“ во Радишани

А1 On - пред: 20 мин

Градот Скопје и Општина Бутел изминатиов период адаптираа и опремија сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 Октомври“, работна единица „Ташко Караџа“ во населбата Радишани.

Сензорна просторија за деца со пречки во развојот во градинката „11 Октомври“

Опсервер

Сензорна просторија за деца со пречки во развојот во градинката „11 Октомври"

Канал5

Макфакс 24Инфо +инфо Вечер

7 поврзани вести »

Рускиот Амбасадор во посета на Општина Кисела Вода

Вечер - тукушто објавено

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, беше домаќин на Амбасадорот на Руската федерација Сергеј Баздникин. На средбата, како што информираа од кабинетот на Темелковски, се дискутираше за актуелните состојби во кои се наоѓа ...

Благодарница за Општина Кисела Вода за успешна соработка со полицијата

Вечер

Киселата вода не е само за пиење – Помага за два големи проблеми

Gotvi.mk

Оff.net 24Инфо iPortal Опсервер Локално +инфо Нетпрес Вечер

18 поврзани вести »

Седум “црвени лавови“ утре пристигнуваат во Скопје

Вечер - пред: 46 мин

Првите седум од 33-те автобуси на гас, или како што Хрватите ги нарекуваат „црвени лавови“ во вторникот тргнаа од Загреб за Скопје. Веста прв на Фејсбук ја објави градоначалникот Петре Шилегов, но градските власти засега не сакаат да дадат ...

Тргнаа првите седум автобуси на гас кон Скопје

Вечер

Еколошките автобуси на пат кон Скопје

+инфо

Независен Сакам да кажам 24Инфо ТВ21 Слободен Печат Фактор Канал5 Опсервер

18 поврзани вести »
Црна Хроника »

Битолчанец во притвор за кражба на 450 денари

Макфакс - пред: 33 мин

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за разбојништво од член 247 став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, на 17 мај, ја пресретнал оштетената на улица и силно ја турнал со рацете.

Разбојништво во Битола, ја турнал и удирал директно со главата на земјата, за да и го одземе паричникот

Скопје1

Притвор од 30 дена за разбојник од Битола

А1 On

Курир 24Инфо +инфо Опсервер Нетпрес

8 поврзани вести »

МВР уапси неколку дилери на дрога

Сител - пред: 3 часа

Вчера во 14.30 часот на паркинг на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода И.Л.(39) и Г.С.(33), двајцата од Скопје, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Со компромитирачка содржина уценувана малолетничка од Тетово

ММС

Апсење во Тетово- приведени седум лица меѓу кои и еден малолетник

Press24

Сител Опсервер Опсервер Опсервер Press24 ММС Нетпрес

10 поврзани вести »

Женски труп пронајден во стан во Велес

Либертас - пред: 3 часа

Женски труп пронајде вчера полицијата во стан на улица „д-р Христо Татарчев“ во Велес. Починатата е идентификувана и се рабои за 85-годишната С.З. од Велес. „Лекар од Итна медицинска помош Велес констатирал смрт, без траги на насилство.

Женски труп пронајден во стан во Велес

iPortal

Почината жена пронајдена во стан во Велес

Press24

Локално Сител Нетпрес

6 поврзани вести »
Република »

Спасивме мајка со две девојчиња која беше нападната од нивната мачка

Вечер - тукушто објавено

Овој случај се одиграл во населбата Методија Андонов Ченто, а за весникот ВЕЧЕР ја раскажа пожарникарот Никола Мајнов. Вели дека мајката ги повикала за да ги спасат од нивната мачка која ја изгребала по нозете, по што морала со девојчињата да се ...

Во вонредни околности се одбележува 20 Мај – Денот на пожарникарството

Слободен Печат

Денот на пожарникарите одбележан со чистење и уредување на трим патеката над Струмица

Опсервер

Опсервер Слободен Печат OhridNews Бизнис Вести Алфа Канал5 Опсервер +инфо

14 поврзани вести »

Меѓународниот превоз на патници со пад од над 33 отсто

Слободен Печат - тукушто објавено

Според статистиките годинава во првите три месеци вкупниот број на патници изнесувал 16.492.000 што е за 17 проценти помалку во однос на претходната година. Превозот на патници во земјава како и надвор од неа бележи драстичен пад во првото ...

Намален превозот на патници особено во меѓународниот сообраќај

Опсервер

Повторно воспоставен автобускиот превоз во Куманово

Кумановски м.

+инфо Курир Frontline Kumanovo News Kumanovo News еМагазин ТВ21 Фактор

59 поврзани вести »

Во село Разловци одбележани 144 години од Разловечкото востание

Канал5 - пред: 46 мин

Во делчевското село Разловци одбележани 144 години од првото вооружено востание со кое отпочнува бурниот Предилинденски период за слободна и самостојна држава на Македонците. На пригодната свеченост организирана по тој повод во дворот на црквата „Св.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Тоа се херои, гледајте како се бореа за својата идеја до смрт – почесен плотун!

Денешен

Во село Разловци одбележани 144 години од Разловечкото востание

Опсервер
3 поврзани вести »
Култура »

Француски бизнисмен предложил да се продаде Мона Лиза за 50 милијарди евра?!

Вечер - пред: 1 час

Стефан Дистингин, основачот на Фаберновел, во едно од своите интервјуа предложи Франција да ја продаде сликата Мона Лиза за 50 милијарди евра за да ги надомести парите што ги загуби како резултат на пандемијата на коронавирусот.

Продадете ја „Мона Лиза“ за да ја пребродите корона-кризата

Факултети

Бизнисмен предложи Франција да ја продаде Мона Лиза за 50 милијарди евра

Локално

Expres

4 поврзани вести »

„Литература“ ја отвора новата книжарница со концерт на Влатко Стефановски трио

Сакам да кажам - пред: 1 час

Нова книжарница на „Литература.мк“, со површина од 500 квадратни метри, вечерва во 20 часот ќе се отвори во „Скопје сити мол“. На отворањето ќе настапи Влатко Стефановски, придружуван од неговиот син Јан на тапани и од младиот басист Иван Кукиќ, а ...

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“ – Literatura.mk Superstore

МакМода

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“ – Literatura.mk Superstore

Локално

Иновативност Факултети Fashionel Република Слободен Печат Фактор Хаштаг Машки магазин

16 поврзани вести »

И овој петок Театар Комедија продолжува со содржини од вонредната сцена

А1 On - пред: 3 часа

НУ Театар Комедија и оваа седмица продолжува со своите предвидени активности од вонредната сцена. Од управата на театарот најавуваат нова содржина за овој петок – овој пат на сцената ќе застанат петмина актери, кои, распоредени на соодветната ...

Дел од театрите размислуваат за претстави на отворено, но ги чекаат препораките од надлежните

Мета

И овој петок Театар „Комедија“ продолжува со содржини од вонредната сцена

Макфакс

Курир Опсервер 24 Вести +инфо Frontline Сител MakPress Вечер

11 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Илон Маск отвори војна на Twitter со контроверзен статус

Телефони.мк - пред: 2 часа

Бабата на Илон Маск , односно мајката на сопругата на Маск, го нападна својот зет поради статусот на Twitter. Тоа се случува после добивањето на новото дете со пејачката Гримс. Мајката на сопругата на Маск, новинарката Сенди Гаросино, напишала: „Ако ...

„Црвената пилула“ на Маск ги подзамисли и неговите најверни обожаватели

Н.Македонија

Елон Маск завојува со Твитер корисниците, меѓу нив и мајката на неговата сопруга: „Е*ете се двајцата“

Точка

Црнобело Точка Локално USB Press24

8 поврзани вести »

Фејсбук влегува во онлајн-трговијата

Deutsche Welle - пред: 2 часа

Амазон беше вчера, се надеваат во Фејсбук. Онлајн-гигантот сака да се замеша на територија на други и да освои сосема ново бизнис-поле. Во својот џеб веќе има две клучни алатки. Фејсбук сака да стане платформа за онлајн-трговија и со својата огромна ...

Facebook ја претстави интернет продавницата Facebook Shop

Телефони.мк

Фејсбук нуди нова услуга за онлајн трговија

Курир

Независен +инфо iPortal 24Инфо Локално Слободен Печат Опсервер Република

20 поврзани вести »

Игра игри по цела ноќ, снима видеа за Јутјуб и обожува „GTA“ – и да, има 90 години!

Точка - пред: 1 час

Оваа баба гејмерка со играње игри започнала пред 39 години, а својот Јутјуб канал на кој објавува по четири видеа месечно го покренала во 2015-та година. Јапонката Хамако Мори , на 90 години официјално е најстариот гејминг јутјубер на светот , што ...

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Кајгана

Најстарата гејмерка на светот има 90 години и омилена и е GTA/ВИДЕО

Вечер
3 поврзани вести »
Сцена »

Посвоената ќерка на Анџелина Џоли била зачната при силување

+инфо - тукушто објавено

Захара, кое го посвои холивудската sвезда Анџелина Џоли од Етиопија, е зачнато кога била силувана нејзината мајка, пренесе „Ројтерс“. Ментвабе Давид, биолошката мајка на Захара изјавила дека била нападната една вечер во 2004 година, кога ја завршила ...

Зачната при силување во Етиопија: Приказната за Зехра, ќерката на Анџелина Џоли

Репортер

Зачната при силување, посвоена на 6 месеци: 15 факти за Захара, ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит

Црнобело
3 поврзани вести »

(Галерија) Хари и Меган сеуште имаат кралски живот

Репортер - пред: 2 часа

Поранешниот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл повеќе не се активни членови на кралското семејство, но двојката и нивниот син Арчи сеуште живеат кралски живот, пишуваат странските медиуми.

Поглед во домот на Меган и Хари во Беверли Хилс – импозантен имот облечен во луксуз

Fashionel

Далеку од очите на јавноста: Меган Маркл и Хари имаа важен повод за славење

Вистина.мк

Хаштаг Press24 Слободен Печат MTM Таратур Локално Слободен Печат Репортер

29 поврзани вести »

Северина во проблеми: Мора да плати казна поради објавена фотографија од синот

Слободен Печат - пред: 1 час

Северина Којиќ и Игор Којиќ се на раб на развод, пишуваат српските медиуми, иако хрватските судови велат дека такво барање сè уште не стигнало кај нив. Северина во Белград дошла кон средината на март за да го види синот Александар кого го има со ...

Судот ја казни Северина поради објавени фотографии на синот

Репортер

Овој познат пејач, музичар и продуцент бил првата љубов на Северина: Пет години биле во тајна врска!? (ФОТО)

Вистина.мк

Канал5 Република Press24 Курир +инфо Убавина и Здравје Пулс24 Нетпрес

13 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

1:11:29

ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ (19.05.2020)

99 прегледипред 2 часа
1:54:39

24 анализа - Отворено студио - 19.5.2020

61 прегледипред 8 часа
1:13:23

ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ (18.05.2020)

2.8K прегледи19/05/2020
53:24

360 degrees season 6, show 66

1.5K прегледи18/05/2020
« Спорт

Наместо во Барселона, Меси и Гвардиола за малку ќе завршеле во Мадрид

Sport 1 - тукушто објавено

Иако можеби звучи неверојатно, сепак претседателот на Хетафе, Анхел Торес открива дека бил блиску до договор со Лионел Меси и Пеп Гвардиола. Торес вели дека сакал да го донесе Меси на позајмица, но неговиот план го расипал Франк Рајкард.

Просинечки: Меси е поголем и од Џордан

TopSport

Гвардиола и Меси требало да соработуваат во Мадрид!?

СуперСпорт

TopSport СуперСпорт Sport M Дерби Gol.mk Сакам да кажам Слободен Печат Спортклуб

69 поврзани вести »

Официјално: Манасков и Даниловски остануваат во РК Охрид

Спортски - пред: 1 час

РК Охрид имаше одлична сезона која предвреме заврши поради пандемијата со коронавирус. Поради тоа раководството ќе се обиде да ги задржи играчите откако веќе стигна потврда дека тренерот Раде Стојановиќ останува на кормилото.

Охрид ќе задржи двајца одлични македонски ракометари

СуперСпорт

Манасков и Даниловски ќе останат во Охрид

TopSport

Екипа Дриблинг Sport 1 SportMedia Gol.mk 24 Ракомет OhridNews Телма

33 поврзани вести »

Бекер: Сакам „големата тројка“ да падне додека сѐ уште е активна

Gol.mk - тукушто објавено

Поранешниот германски тенисер и тренер Борис Бекер говореше за актуелната ситуација во „белиот спорт“ и истакна дека новата генерација на тенисери му дава надеж дека доминацијата на „големата тројка“ - Ѓоковиќ, Федерер, Надал, може да биде прекината.

Круниќ го напушта Милан, а се знае каде ќе оди?

Sport M

Уште еден тенисер му откажа на Ѓоковиќ: Нема да донирам

Спортклуб

СуперСпорт Вечер ММС Спортманија Дерби Спортманија Gol.mk Локално

34 поврзани вести »
Магазин »

Рекорден пад на увозот на автомобили во Македонија

24auto - пред: 46 мин

Коронавирусот и рестриктивните мерки имаа големо влијание и врз македонскиот пазар на автомобили. Според официјалните податоци објавени од страна на Царинската управа на Македонија, во април се увезезни само 922 патнички автомобили што е најмалку ...

Април со историски најниска продажба на автомобили

Automedia

Продажбата на автомобили со огромен пад на глобално ниво, Кина се опоравува

Авто Плус

Додај Гас Канал5 24auto Кајгана Денар Таратур

9 поврзани вести »

Ким Кардашијан лансираше маска за лице

Репортер - пред: 1 час

Американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан, во рамки на својот бренд за долна облека Skims, во продажба пушти линија на немедицински маски за лице, наменети за секојдневно користење за повеќекратна употреба.

Маска против коронавирус со која може да се јаде

Порта 3

Како да носите маски на високи температури: Јапонците го имаат одговорот

Слободен Печат

Сител Pedijatar.mk Хаштаг Точка Точка Курир Слободен Печат Макфакс

77 поврзани вести »

Дневен хороскоп за СРЕДА, 20 мај 2020 година

Убавина и Здравје - пред: 3 часа

Рак го дава максимумот, Овен е недоверлив, Лав самоуверен. ОВЕН Земете предвид со какви луѓе сте опкружени на деловната област. Не треба да им верувате на сите. Не сте премногу заинтересирани за нова љубовна врска.

Бикот денеска да не планира големи работи, решавање на проблеми за Ракот: Дневен хороскоп (20.05.2020)

Скопје24

Дневен хороскоп за 20. мај 2020 година

Канал5

Слободен Печат ТВ21 Екран Женски магазин Порта Канал5 Слободен Печат Убавина и Здравје

22 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Во изминатите 24 часа направени се 512 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1, Струмица-1 и Виница-1. Досега во земјата се направени вкупно 22767 тестирања на ковид -19.
13ReTweets25Favorites·Details
Амфасот за матура ме чинеше цели 800 денари, купен од Радишани од некој дилер.
Тоа беше пред 8 години.
И тврдам дека поубаво возеше од тие што платија по минимум 50 евра за бело(кокаин) кој не беше чист, и личеше на мешавина од дробени апчиња за главоболка. Толку.
8ReTweets40Favorites·Details
Breakfast 😍😊 https://t.co/uPRl5UfXNd
9ReTweets62Favorites·Details
Иста вистина, различен фокус https://t.co/zz1pigUuP6
7ReTweets26Favorites·Details
Да прогласиш полициски час од утре до Вторник, а во Вторник да отвориш кафичите и кафаните

Па добро бе

Кој е овде луд
16ReTweets61Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Jas imam dobar imunitet, Koronata nisto ne mi moze...
Како изгледа човек по поминати 6 недели во болница со Корона: https://t.co/CdNMeG7UR3
25ReTweets76Favorites·Details
Едно пчелно семејство вкупно патува 150.000 километри, за да произведе 1 килограм мед.

Во 2018 по иницијатива на Словенија, во глобални рамки почна да се одбележува 20 мај како меѓународен ден на пчелата.

#WorldBeeDay
#WorldBeeDay2020
#ДенНаПчелата https://t.co/QSMOQd2rtV
38ReTweets77Favorites·Details
Фотографија која ја покажува Македонија.... 🙏
Фотографот е вистински волшебник 👌 https://t.co/Upv0YN5iTW
31ReTweets209Favorites·Details
вмровци пљукаат по филипче шо покушаа да сработи нешо ама се гордеат со наќе шо покушаа да не работи нишо. толку е твитот.
7ReTweets22Favorites·Details
Можевме пред Словенија да прогласиме крај на епидемијата.,на време реагиравме со првите кластери,здравствените работници беа на високо ниво..Ама кога имаш народ кој мора да јаде скара и шприцер во ек на пандемија...последни ќе бидеме..како и во се друго
5ReTweets16Favorites·Details

Денешни настани

За Онлајн учењето, ИКТ во наставата и компјутерската писменост

Semos Education

Wednesday, May 20 at 16:00h - 17:00h Hosted by:

Semos Education

42 going   185 interested
Утрешни настани

Како да го научите вашето бебе да ги преспива ноќите?

Dr.Goodnight

Thursday, May 21 at 17:00h - 18:30h Hosted by:

Dr.Goodnight

26 going   184 interested

СЕИНет и модул фундаментална анализа - Бестнет Аналитика

Thursday, May 21 at 12:00h - 13:00h Hosted by:

Macedonian Stock Exchange Македонска Берза АД Скопје

11 going   26 interested
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство
Друштво за инженеринг услуги ИСКРА СИСТЕМИ-М ДООЕЛ Скопје
Адаптација на постоечка филтер станица во Штип
30/04/2020
13/05/2020
333,021,882 мкд
5,414,990 
2.
Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој
МАКПЕТРОЛ Акционерско друштво за промет со нафта и нафтени деривати Скопје
Набавка на гориво за земјоделска механизација
16/04/2020
14/05/2020
280,000,000 мкд
4,552,846 
3.
Управа за хидрометеоролошки работи
Друштво за воздушен транспорт АЕРОКЛУБ СКОПЈЕ ДОО Чучер Сандево
Модификација на време со авионско засејување
08/05/2020
13/05/2020
59,999,998 мкд
975,610 
4.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за производство, ремонт, сервис, трговија и услуги РЕМОНТ МЕХАНИКА увоз извоз ДОО Битола
Технолошко чистење на системите за внатрешен и надворешен транспорт на пепел и шљака (РЕК Битола)
12/05/2020
13/05/2020
33,040,000 мкд
537,236 
5.
Јавна здравствена установа клиника за торакална и васкуларна хирургија, Скопје
Друштво за трговија и услуги РЕПРО МЕДИКА ДООЕЛ Скопје
Подготвителни работи со демонтажа и монтажа на опрема за хируршки сали и помошни материјали
21/04/2020
18/05/2020
24,190,000 мкд
393,333 
Видео
На денешен ден ...
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо пролонгирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме
0