Омилените Skin Care производи низ аптеките во Франција

, Avène Eau Thermale

КОЛЕКЦИИ

Сува / Дехидрирана кожа

, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale

Hydrance

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

Дехидрирана кожа не содржи доволното вода и поради тоа изгледа уморно, со нееднаква текстура и со фини суви напукнатини по површината. Hydrance Optimale помага да го спречи испарувањето на водата од кожата, одржувајќи ја помазна и со полуминозен тен.

Cold Cream

ПОГОДНА ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Body Care. Богата и освежителна, формулата на Cold Cream ги комбинира извонредната Avène Thermal Spring Water, чист бел пчелин восок и фармацевтски обдобрено парафинско масло со цел да ја одржува кожата свежа и мека, да ја храни и заштитува од агресивните надворешни влијанија кои имаат постојана тенденција да ја сушат.

TriXera

ЗА СУВА, И МНОГУ СУВА КОЖА

Формула за секојдневно хидрирање и исхрана. За многу сува и  осетлива кожа. Погодна за деца и возрасни.

Масна / Склона кон акни

, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale

Cleanance  

МАСНА И СКЛОНА КОН АКНИ

Cleanance содржи внимателно селектирани состојки кои нежно ја прочистуваат кожата и го намалуваат вишокот маснотии без да ја сушат и лупат кожата. Препорака од дерматолозите е да се користи во комбинација со медимкаментозните терапии за акни.

TriAcnéal

ЗА АКНИ КАЈ ВОЗРАСНИ

Напреден избиструвачки раствор за комплетна грижа на кожа која старее а е склона кон акни. Дневна и ноќна формулација ја измазнуваат кожата визуелно приметливо, ги намалуваат црвенилата и лузните предизвикани од акни.

Clean-Ac

ДОПОЛНИТЕЛНА ГРИЖА ЗА АКНИ

Комплементарна грижа на третманите за акни кои ја иритираат и сушат кожата. Докажана формула која го враќа комфорот и влажноста на кожата која се губи поради прекумерното сушење за време на третманите.

, Avène Eau Thermale

Avene Eau Thermale

Со преку 270 години експертиза во грижата за чувствителна кожа Avène ужива доверба буквално кај милиони корисници ширум светот. Во срцето на брендот е Avène Thermal Spring Water, природен извор со смирувачки ефект за кожата познат по своите бесценети својства уште од 1743 година, е клинички докажан во преку 300 ригорозни испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Dedicated to Sensitive Skin

________________________

DERMATOLOGIST RECOMMENDED WORLDWIDE HYPOALLERGENIC • NON-COMEDOGENIC

, Avène Eau Thermale
, Avène Eau Thermale'
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо пролонгирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме