Омилените Skin Care производи во француските аптеки.

avene_logo

КОЛЕКЦИИ

Сува / Дехидрирана кожа

Dehydrated

Hydrance

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

Дехидрирана кожа не содржи доволното вода и поради тоа изгледа уморно, со нееднаква текстура и со фини суви напукнатини по површината. Hydrance Optimale помага да го спречи испарувањето на водата од кожата, одржувајќи ја помазна и со полуминозен тен.

Cold Cream

ПОГОДНА ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Body Care. Богата и освежителна, формулата на Cold Cream ги комбинира извонредната Avène Thermal Spring Water, чист бел пчелин восок и фармацевтски обдобрено парафинско масло со цел да ја одржува кожата свежа и мека, да ја храни и заштитува од агресивните надворешни влијанија кои имаат постојана тенденција да ја сушат.

TriXera

ЗА СУВА, И МНОГУ СУВА КОЖА

Формула за секојдневно хидрирање и исхрана. За многу сува и  осетлива кожа. Погодна за деца и возрасни.

Масна / Склона кон акни

Acne prone

Cleanance  

МАСНА И СКЛОНА КОН АКНИ

Cleanance содржи внимателно селектирани состојки кои нежно ја прочистуваат кожата и го намалуваат вишокот маснотии без да ја сушат и лупат кожата. Препорака од дерматолозите е да се користи во комбинација со медимкаментозните терапии за акни.

TriAcnéal

ЗА АКНИ КАЈ ВОЗРАСНИ

Напреден избиструвачки раствор за комплетна грижа на кожа која старее а е склона кон акни. Дневна и ноќна формулација ја измазнуваат кожата визуелно приметливо, ги намалуваат црвенилата и лузните предизвикани од акни.

Clean-Ac

ДОПОЛНИТЕЛНА ГРИЖА ЗА АКНИ

Комплементарна грижа на третманите за акни кои ја иритираат и сушат кожата. Докажана формула која го враќа комфорот и влажноста на кожата која се губи поради прекумерното сушење за време на третманите.

Artboard 1avene badge

Avene Eau Thermale

Со преку 270 години експертиза во грижата за осетлива кожа Avène ужива доверба буквално кај милиони корисници ширум светот. Во срцето на брендот е Avène Thermal Spring Water, природен извор со смирувачки ефект за кожата познат по своите бесценети својства уште од 1743 година, е клинички докажан во преку 300 ригорозни испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Dedicated to Sensitive Skin

________________________

DERMATOLOGIST RECOMMENDED WORLDWIDE HYPOALLERGENIC • NON-COMEDOGENIC

avene_logo
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо прологнирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме
0