avene_logo

Сува / Дехидрирана кожа

Dehydrated

Hydrance

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

Дехидрирана кожа не содржи доволното вода и поради тоа изгледа уморно, со нееднаква текстура и со фини суви напукнатини по површината. Hydrance Optimale помага да го спречи испарувањето на водата од кожата, одржувајќи ја помазна и со полуминозен тен.

Cold Cream

ПОГОДНА ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Body Care. Богата и освежителна, формулата на Cold Cream ги комбинира извонредната Avène Thermal Spring Water, чист бел пчелин восок и фармацевтски обдобрено парафинско масло со цел да ја одржува кожата свежа и мека, да ја храни и заштитува од агресивните надворешни влијанија кои имаат постојана тенденција да ја сушат.

TriXera

ЗА СУВА, И МНОГУ СУВА КОЖА

Формула за секојдневно хидрирање и исхрана. За многу сува и  осетлива кожа. Погодна за деца и возрасни.

Масна / Склона кон акни

Acne prone

Cleanance  

МАСНА И СКЛОНА КОН АКНИ

Cleanance содржи внимателно селектирани состојки кои нежно ја прочистуваат кожата и го намалуваат вишокот маснотии без да ја сушат и лупат кожата. Препорака од дерматолозите е да се користи во комбинација со медимкаментозните терапии за акни.

TriAcnéal

ЗА АКНИ КАЈ ВОЗРАСНИ

Напреден избиструвачки раствор за комплетна грижа на кожа која старее а е склона кон акни. Дневна и ноќна формулација ја измазнуваат кожата визуелно приметливо, ги намалуваат црвенилата и лузните предизвикани од акни.

Clean-Ac

ДОПОЛНИТЕЛНА ГРИЖА ЗА АКНИ

Комплементарна грижа на третманите за акни кои ја иритираат и сушат кожата. Докажана формула која го враќа комфорот и влажноста на кожата која се губи поради прекумерното сушење за време на третманите.

Прерано стареење

Anti-aging

YsthéAL

ЗА ПРЕРАНО СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА

Skin care препарат кој е формулиран со патентирана комбинација на состојки кои имаат цел да ги таргетираат раните знаци на стареење. Ги мазни фините линии и брчки со цел да и го врати сјајот и да ја заштити од надворешни влијанија и слободни радикали.

Thermal Spring Water

БЕСЦЕНЕТ ДАР ОД ПРИРОДАТА

Во срцето на брендот Avène се наоѓа Avène Thermal Spring Water (термална изворска вода), природен извор со умирувачки ефект за кожата кој постои од 1743 година. Клинички докажано во преку 200 испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Eluage

ЗАЦВРСТУВА | ИЗМАЗНУВА | ИСХРАНУВА

Напредна Anti ageing формула која ја зацвртува кожата и значајно ја намалува појавата на длабоки линии и брчки. Појачана е со хијалуронска киселина која и дава цврстина и дебелина на кожата со што ги испакнува длабоките брчки постигнувајќи помладолик и помазен изглед на кожата. 

Редовна нега

Maintenance

Daily Essentials

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

Специјализирана секојдневна нега која ја обновува природната рамнотежа на кожата. Збогатена со Avène Thermal Spring Water ја смирува и омекнува кожата.

Sun Care

ЗА НОРМАЛНА И ОСЕТЛИВА КОЖА

Заштита со широк спектар SPF 50+ за лице и тело која содржи неиритирачки хемиски филтри кои ги апсорбираат и дисперзираат UVA/UVB зраците. Збогатн со моќен антиоксиданс, како и познатата Avène Thermal Spring Water е соодветна за сите типови кожа.

Skin Recovery

УРАМНОТЕЖУВА ИРИТИРАНА КОЖА

Наменет за хиперсензитивна кожа. Ја пружа потребната заштита со производи кои содржат минимално количество на сосјтојки за најдобра толеранција.

Преосетлива кожа / Црвенило

Hypersensitive

Antirougeurs

КОЖА СКЛОНА КОН ЦРВЕНИЛО

Antirougeurs нуди сеопфатен режим кој е формулиран со моќна комбинација на состојки кој даваат поддршка на микроциркулацијата и смират иритацијата поврзана со Розацеа.

XeraCalm A.D

ЗА ДОЕНЧИЊА, ДЕЦА И ВОЗРАСНИ

Грижа со ефект на релипидација кој директно го таргетира изворот на свработ, црвенилото и иритацијата поврзана со кожа склона кон атопичен дерматитис (екзема). Одорбено од National Eczema Association за неговата ефикасност и толеранција.

Tolérance Extrême

ЗА ПРЕОСЕТЛИВА И РАНЛИВА КОЖА

Уникатен пристап кон skin care - инспириран од самата кожа. Дозволи кожата да се збогати со есенцијалните потреби, третман со 100% стерилна формула која ја урамнотежува физиологијата на кожата.

Најпродавани

Најпродавани

CLEANANCE

Гел за миење

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

HYDRANCE OPTIMALE

Хидратација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

TRIACNÉAL EXPERT

Емулзија за акни

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

XERACALM A.D.

Крема за релипидација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Dedicated to Sensitive Skin

________________________

DERMATOLOGIST RECOMMENDED WORLDWIDE HYPOALLERGENIC • NON-COMEDOGENIC

avene_logo
'
'
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо прологнирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме