avene_logo

Омилените Skin Care производи низ аптеките во Франција

Прерано стареење

Anti-aging

YsthéAL

ЗА ПРЕРАНО СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА

Skin care препарат кој е формулиран со патентирана комбинација на состојки кои имаат цел да ги таргетираат раните знаци на стареење. Ги мазни фините линии и брчки со цел да и го врати сјајот и да ја заштити од надворешни влијанија и слободни радикали.

Thermal Spring Water

БЕСЦЕНЕТ ДАР ОД ПРИРОДАТА

Во срцето на брендот Avène се наоѓа Avène Thermal Spring Water (термална изворска вода), природен извор со умирувачки ефект за кожата кој постои од 1743 година. Клинички докажано во преку 200 испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Eluage

ЗАЦВРСТУВА | ИЗМАЗНУВА | ИСХРАНУВА

Напредна Anti ageing формула која ја зацвртува кожата и значајно ја намалува појавата на длабоки линии и брчки. Појачана е со хијалуронска киселина која и дава цврстина и дебелина на кожата со што ги испакнува длабоките брчки постигнувајќи помладолик и помазен изглед на кожата. 

Artboard 1avene badge

Avene Eau Thermale

Со преку 270 години експертиза во грижата за чувствителна кожа Avène ужива доверба буквално кај милиони корисници ширум светот. Во срцето на брендот е Avène Thermal Spring Water, природен извор со смирувачки ефект за кожата познат по своите бесценети својства уште од 1743 година, е клинички докажан во преку 300 ригорозни испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Најпродавани

Најпродавани

CLEANANCE

Гел за миење

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

HYDRANCE OPTIMALE

Хидратација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

TRIACNÉAL EXPERT

Емулзија за акни

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

XERACALM A.D.

Крема за релипидација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Dedicated to Sensitive Skin

________________________

DERMATOLOGIST RECOMMENDED WORLDWIDE HYPOALLERGENIC • NON-COMEDOGENIC

avene_logo
'
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо прологнирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме