avene_logo

Омилените Skin Care производи низ аптеките во Франција

Сува / Дехидрирана кожа

Dehydrated

Hydrance

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

Дехидрирана кожа не содржи доволното вода и поради тоа изгледа уморно, со нееднаква текстура и со фини суви напукнатини по површината. Hydrance Optimale помага да го спречи испарувањето на водата од кожата, одржувајќи ја помазна и со полуминозен тен.

Cold Cream

ПОГОДНА ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Body Care. Богата и освежителна, формулата на Cold Cream ги комбинира извонредната Avène Thermal Spring Water, чист бел пчелин восок и фармацевтски обдобрено парафинско масло со цел да ја одржува кожата свежа и мека, да ја храни и заштитува од агресивните надворешни влијанија кои имаат постојана тенденција да ја сушат.

TriXera

ЗА СУВА, И МНОГУ СУВА КОЖА

Формула за секојдневно хидрирање и исхрана. За многу сува и  осетлива кожа. Погодна за деца и возрасни.

Artboard 1avene badge

Avene Eau Thermale

Со преку 270 години експертиза во грижата за чувствителна кожа Avène ужива доверба буквално кај милиони корисници ширум светот. Во срцето на брендот е Avène Thermal Spring Water, природен извор со смирувачки ефект за кожата познат по своите бесценети својства уште од 1743 година, е клинички докажан во преку 300 ригорозни испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Најпродавани

Најпродавани

CLEANANCE

Гел за миење

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

HYDRANCE OPTIMALE

Хидратација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

TRIACNÉAL EXPERT

Емулзија за акни

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

XERACALM A.D.

Крема за релипидација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Dedicated to Sensitive Skin

________________________

DERMATOLOGIST RECOMMENDED WORLDWIDE HYPOALLERGENIC • NON-COMEDOGENIC

avene_logo
'
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо прологнирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме