avene_logo

Омилените Skin Care производи низ аптеките во Франција

Масна / Склона кон акни

Acne prone

Cleanance  

МАСНА И СКЛОНА КОН АКНИ

Cleanance содржи внимателно селектирани состојки кои нежно ја прочистуваат кожата и го намалуваат вишокот маснотии без да ја сушат и лупат кожата. Препорака од дерматолозите е да се користи во комбинација со медимкаментозните терапии за акни.

TriAcnéal

ЗА АКНИ КАЈ ВОЗРАСНИ

Напреден избиструвачки раствор за комплетна грижа на кожа која старее а е склона кон акни. Дневна и ноќна формулација ја измазнуваат кожата визуелно приметливо, ги намалуваат црвенилата и лузните предизвикани од акни.

Clean-Ac

ДОПОЛНИТЕЛНА ГРИЖА ЗА АКНИ

Комплементарна грижа на третманите за акни кои ја иритираат и сушат кожата. Докажана формула која го враќа комфорот и влажноста на кожата која се губи поради прекумерното сушење за време на третманите.

Artboard 1avene badge

Avene Eau Thermale

Со преку 270 години експертиза во грижата за чувствителна кожа Avène ужива доверба буквално кај милиони корисници ширум светот. Во срцето на брендот е Avène Thermal Spring Water, природен извор со смирувачки ефект за кожата познат по своите бесценети својства уште од 1743 година, е клинички докажан во преку 300 ригорозни испитувања дека ја негува, омекнува и смирува кожата.

Најпродавани

Најпродавани

CLEANANCE

Гел за миење

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

HYDRANCE OPTIMALE

Хидратација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

TRIACNÉAL EXPERT

Емулзија за акни

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

XERACALM A.D.

Крема за релипидација

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Dedicated to Sensitive Skin

________________________

DERMATOLOGIST RECOMMENDED WORLDWIDE HYPOALLERGENIC • NON-COMEDOGENIC

avene_logo
'
COVID-19 поради актуелната ситуација, можно е благо прологнирање на процесирањето и/или испораката на нарачките. Работиме да ги исполниме во најкус можен рок и редовно известуваме